Úvodní stránka » MASÁŽE A BIOENERGETIKA » Reflexní orgánová sestava

Reflexní orgánová sestava

Filozofie této masáže vychází z poznání, že každý orgán v těle má své zrcadlo na nohou nebo aspoň jedné z nich. Každou část lidského organismu lze tedy ovlivňovat pomocí mačkání různě velkých plošek či bodů umístěných na plosce, nártech, prstech a okolí kotníků. Mačkáním nebo hlazením těchto reflexních plošek můžeme cíleně léčit příslušný orgán nebo část těla, pokud nedostatečně pracuje a potřebuje dodat energii, nebo naopak uklidnit, je-li ve stavu akutního zánětu nebo bolesti. Masáž chodidel a mačkání reflexních plošek navíc příznivě působí na psychiku člověka.

Jak nejlépe v léčbě postupovat?

Pokud máte hlubší zájem se reflexní terapií a tím vlastně svým zdravím zabývat, doporučuji si nejprve nechat zjistit, jak která reflexní ploška reaguje na zmáčknutí. Podle stupnice bolestivosti lze provést diagnostiku jednotlivých orgánů. Údaje jsou zapsány do speciálního diagramu reflexních plošek a slouží jako výborná pomůcka pro následnou léčbu.

Na reflexní masáž chodidel ale můžete přijít i bez úvodní diagnostiky. Účinek této masáže je totiž téměř okamžitý. Stimulace reflexních bodů a plošek je výborná prevence proti onemocnění všeho druhu. Mačkáním vybraných bodů lze výrazně posílit imunitu a proto tuto masáž doporučuji i v případě, že se cítíte unaveni (fáze před chřipkou). Tento typ masáže je rovněž velmi vhodný při bolestech hlavy. V takovém případě doporučuji na reflexní masáž chodidel navázat masáží hlavy.

Během této masáže je klient ve spodním prádle zakrytý dekou.

Reflexní masáž chodidel cesta k „vyprázdnění hlavy“

Mačkání reflexních bodů je jednoduchou a přitom úžasnou pomůckou k vyrovnání energie v našem těle a tím navození stavu vnitřního klidu. Většina lidí dnešní doby je nastavena k velké mentální aktivitě. Neustále přemýšlení a zvažování způsobuje velký nepoměr v toku energie našim tělem. Zatímco v hlavě se energie doslova vaří, v periferiích těla zní prázdnota. Už pouhé pohlazení chodidel vede u masírovaného k velké proměně. Jeho vědomí opustí tolik unavenou hlavu a nalezne pozornost na místě, které je prázdné. Kam směřuje pozornost, tam teče energie. Pokud navíc při mačkání udrží pozornost i terapeut máme tu zaděláno na slušnou změnu, která vede k energetické proměně za kterou je vnitřní vyrovnanost.

Masáž může být podle potřeby obohacena i o prvky muzikoterapie (šamanský buben, tibetská mísa..) a vjemu kuřidel. Pro tuto masáž lze připravit i horké kameny, které zejména v zimním období příjemně prohřejí spodní části těla (břicho, pánev a nohy). Před touto masáží je vhodné se ve studiu osprchovat. Uleví se Vám, ale i masérovi, jelikož skrze vodu odejde nejhrubší energetický balast, který si člověk během dne nastřádá.

Více o reflexní terapiiKlikni pro více informací...

Ceník

název cena čas masér
Reflexní orgánová sestava 1.000,-60 min.Tomáš Šťastný

Celková doba ošetření - sprcha, úvodní pohovor u čaje a masáž je cca 90 minut. Čas ošetření lze podle potřeb klienta upravit.

S touto masáží může dále souviset:

Uvolňující masáž hlavyKlikni pro více informací...

Uvolnění krční páteřeKlikni pro více informací...

Harmonizace čakerKlikni pro více informací...

Pravidla objednávání